۱۳۸۹ آذر ۳, چهارشنبه

اکسیون سراسری حامیان مادران پارک لاله ( مادران عزادار ایران ) به مناسبت ۲۵ نوامبر

اکسیون سراسری -در فرانکفورت شنبه 27.11.2010 ساعت 18 تا 20 در هاوپت واخه

اکسیون سراسری حامیان مادران پارک لاله ( مادران عزادار ایران ) به مناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی منع خشونت علیه زنان

از سال ۱۹۸۱، روز ۲۵ نوامبر، توسط سازمان ملل متحد روز بین المللی برای از میان برداشتن همه شکلهای خشونت علیه زنان اعلام گردیده است .
علت به وجود آمدن چنین روزی به قتل رساندن ۳ خواهر درجمهوری دومینکن ، به نام خواهران میرابل ، در ۲۵ نوامبر سال ۱۹۶۰می باشد.
این زنان مبارز به علت داشتن فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم دیکتاتوری وقت ، بعد از شکنجه های فراوان توسط سازمان امنیت ارتش این کشور به قتل رسیدند.
"بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ، در پیامی به مناسبت روز ۲۵ نوامبر، خشونت علیه زنان را نقض فاحش حقوق بشر توصیف کرد."
خشونت علیه زنان، در سراسر جهان اتفاق می افتد، ولی در کشورهایی مثل ایران که نقض قوانین حقوق بشری و عملکردهای غیرقانونی و نا برابری
به شکل روزمره اعمال می گردد، زنان دچار ستم و اجحاف مضاعف گشته و این درد تاریخی را همواره به گرده می کشند، زنان و مادرانی که به قتل رساندن، در بند بودن و شکنجه شدن فرزندان خود را شاهد بوده اند و در صورت اعتراض ، خود نیز به بند کشیده می شوند.
مادران عزادار , این مادران رنج دیده ، اکرم نقابی و ژیلا مهدویان که از نهم اکتبر در زندان به سر می برند، این ستم و اجحاف مضاعف را به گرده می کشند،
مادرانی که هیچ گناهی به جز مادر بودن نداشته اند.
ما حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار ایران) در سراسر جهان، با بر گزاری اکسیون سراسری، روز شنبه ۲۷ نوامبر در اعلام همبستگی خودبا همه کنشگران حقوق برابری و خشونت علیه زنان ، خواهان لغو احکام اعدام ، شکنجه و سنگسار و آزادی همه زندانیان سیاسی - عقیدتی گشته و با تاکید بر آزادی ۲ مادر در بند، اکرم نقابی و ژیلا مهدویان ، همه طرفداران اجرای حقوق بشر در ایران را به یاری می طلبیم!

حامیان مادران پارک لاله/ لوس آنجلس - ولی
حامیان مادران پارک لاله/فرانکفورت
حامیان مادران پارک لاله/هامبورگ
حامیان مادران پارک لاله/دورتموند
حامیان مادران پارک لاله/ ایتالیا
حامیان مادران پارک لاله/اسلو
حامیان مادران پارک لاله/کلن

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر